Тиша самотності
Тиша самотності
Завершений

Тиша самотності

Проект здійснює
Розпочато: 13.06.2017
Тернопіль
Завершений
Всього зібрано
5402,85 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
5402,85 грн.
Опублікувати на Facebook Опублікувати у Telegram
Опублікувати на Facebook Опублікувати у Telegram

Хлопчику півтора року, а він все ще не говорить. Він глухий від народження. У нього туговухість 4 ступеню. Навіть зі слуховим апаратом хлопчик вважає за краще не покладатися на слух і більше довіряє жестам. Теоретично, кохлеарну імплантацію, що відновлює слух, держава обіцяє безкоштовно всім глухим дітям. Практично, черга нескінченно довга, і час, виділений дитині на те, щоб навчитися говорити, невблаганно біжить. На останньому обстеженні Артема поставили 348-им у чергу, яка для нього буде тягнутися нескінченно, тягнутися в тиші.

Ми гуляємо в маленькому сквері біля Інституту отоларингології ім.Коломійченка в Києві. Саме тут Артем перебуває на обліку 348-им у черзі за безкоштовним імплантом. Ліна, мама Артема, розповідає мені, що для того, щоб кохлеарна імплантація була успішною, потрібно постійно займатися з дитиною. Так ось, з Артемом мама займається постійно. Вони записалися до логопеда, дефектолога. Хлопчик вчиться розрізняти голоси гармошки і барабана. І ще з Артемом займається бабуся – за допомогою ігор і нескладних завдань вона домагається, аби малюк почав вимовляти звуки. Усі рідні Артемка сподіваються, що йому зроблять кохлеарну імплантацію, і хлопчик зможе чути. Держава ставить у чергу на кохлеарні імплантації тільки дітей до двох років. Поки підходить черга, дітям виповнюється вже п'ять, і ніхто не робить їм кохлеарних імплантацій. Та й потім пізно вже.

Батьки Артема говорять, що звуки їх син видає, тільки коли він у гарному настрої і сміється. "Він у нас взагалі не плаче. Тільки вміє голосно сміятися. Він вміє сміхом кликати на "допомогу", – ділитися Ліна. Уявити собі, що звук може бути використаний для вираження будь-яких емоцій, окрім негативних, хлопчик поки не здатний. Швидше за все, він взагалі поки не дуже-то розуміє, що таке звук, і чим звук відрізняється від безмовності. У будь-яку вільну хвилину Артема батьки дмухають разом з Артемом на ватку. Це така педагогічна гра. Ватка відлітає, хлопчик веселиться, але якщо дути виходить зі звуком, то Артема хвалять і гладять по голові.

Лікар каже, що Артем ще занадто маленький, щоб страждати від своєї глухоти. Він не розуміє ще, що всі інші люди чують. І він не розуміє, що всі люди говорять, а він не вміє говорити, тому що ніколи не чув, як це робиться. Слуховий апарат, який мама одягає Артему вранці, коли він встає з ліжка, хлопчик сприймає як цікаву гру. У слуховому апараті хлопчик ледь чує тихі і дуже нерозбірливі звуки, відсотків 10 із того, що чують звичайні люди.

Артем ризикує стати ще й німим, якщо найближчим часом не зробити йому кохлеарну імплантацію. Кохлеарні імпланти відновлюють слух. Слухові апарати лише протезують частково. Навіть найкращі слухові апарати спотворюють звук так, що не навчишся говорити інакше як сурогатним, металевим, "глухонімим" голосом. А ще апарати пищать, коли дитина стрибає і стоїть на голові. Тому діти не люблять слухових апаратів.

Турецька клініка Aсibadem виставила рахунок на 486 000 грн. Якщо придбати імплант фірми "Медела" у постачальника в Україні, то він обійдеться в 30 000$. Мережа клінік Aсibadem виставила нам рахунок на суму 18 000$, і гарантує безкоштовну операцію і дванадцятиденну реабілітацію. І все одно ціна, що й казати, серйозна.

 

ПІБ: Ташматов Артем Тарасович, 22.01.2016 р.

Місто: Тернопіль

Діагноз: двостороння сенсорно-невральна глухота 4 ступеню

ID: 3146
Підтримали
Благодійна допомога
04.07.2017 16:06
50,00 грн.
Благодійна допомога
04.07.2017 09:26
200,00 грн.
Благодійна допомога
01.07.2017 01:17
30,00 грн.
Благодійна допомога
30.06.2017 09:08
101,85 грн.
Благодійна допомога
29.06.2017 14:43
18,33 грн.
Усі донори

Зроблено - звіти готові,
проект завершено.

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зроблено - звіти готові

Допомогти може кожен

Допомогти простіше, ніж ви думаєте. Створіть власну кампанію збору коштів та діліться з друзями.
Разом ми швидше збираємо гроші!

Створити кампанію
Схожі проекти
Майже дихаю, ніби живу
Підтримати
Здоров'я
Майже дихаю, ніби живу
Недоступність лікування – це катування! Якщо в тебе муковісцидоз, ти відчуваєш постійну задуху. Нібито, …
Створимо для діток гідні умови лікування!
Підтримати
Здоров'я
Створимо для діток гідні умови лікування!
Старі двері, скрипуча підлога, вигоріла на стінах фарба – у таких умовах перебувають важкохворі діти.
Почуй, відчуй та зрозумій
Підтримати
Здоров'я
Почуй, відчуй та зрозумій
Довгоочікуване маля з'явилося в родині. Батьки з величезним захопленням будують плани на вступ синочка д…
Операція для Тимура
Підтримати
Здоров'я
Операція для Тимура
Тимурчик – очікувана та бажана дитина. Мама з татом раділи звістці про сина, старший братик мріяв про др…
Показати всі