Протези для Незламних
Протези для Незламних
Активний

Протези для Незламних

Проєкт здійснює
Розпочато: 15.09.2022
Україна
Активний
Зібрано
37758430,00 грн.
Зібрано у відсотках
37%
Підтримали
27235

Війна щодня калічить українців. Важкі мінно-вибухові травми, вогнепальні поранення, опіки. Зброї ворога байдуже, кого вбивати. Ракети та бомби однаково сильно травмують військових та цивільних, дорослих та дітей. Десятки тисяч українців втратили кінцівки з початку війни, і це небачена кількість жертв. В Україні рівень ампутацій досяг масштабів Першої світової війни, і згідно із даними The Wall Street Journal, тільки за перші 17 місяців після повномасштабного вторгнення рф в Україну, понад 50 000 людей потребують протезування. А за даними Міністерства соціальної політики, з початку повномасштабного вторгнення тільки за півтора року людей з інвалідністю уже понад  300 тисяч. Серед цих цифр є ті, хто втратив кінцівки.

"Я з дитинства мріяв бути військовим, для мене честь і обов’язок – це не просто слова", – каже 33-річний Михайло Юрчук, десантник. Служити пішов у 2016-му. У березні 2022-го його бригада боронила Ізюм. На них вийшов танковий взвод ворога. Снаряд влучив у БТР поряд із Михайлом. Він підірвався, коли біг рятувати побратимів. Єдине, що пам’ятає – темряву. Коли Михайло розплющив очі, руки уже не було, нога була розтрощена. Під обстрілами до місця евакуації побратими тягнули друга кілька кілометрів, хоч він і просив його покинути. І попри втрату кінцівок жити наповну Михайло вирішив у вдячність за їхній подвиг. Завдяки силі волі і сучасному протезу Михайло, зціпивши зуби, навчився ходити. Наступним кроком стало протезування руки в Національному центрі реабілітації НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN).

Сергію Костюченко усього 23 роки, а рік тому він вже втратив кінцівку на Луганському напрямку, бо підірвався на міні, коли захищав нас із вами. 29 травня 2022 року, коли почався артобстріл, Сергій був у полі і пам'ятає лише вибух. Цього дня була річниця знайомства з його коханою – Юлею, однак замість того, щоб святкувати цей день, Сергій захищав нас на фронті. Коли він розплющив очі, правої руки вже не було, ліва була пошкоджена, а ноги були посічені. Сергій втратив свідомість. Далі він не пам’ятає, як він потрапив в реанімацію. Коли Сергій отямився і усвідомив, що відбулося, то вирішив, що покине Юлю. Вона ж розшукала його через побратимів і приїхала. Коли зайшла в палату – Сергій розплакався, а Юля запропонувала одружитися. Вони побралися просто в лікарні. Після втрати кінцівки, Сергій потребував протезування. І завдяки благодійному проєкту "Протези для Незламних", захисник отримав сучасний біонічний протез, який допомагає хлопцю в реабілітації та відновленні після отриманих поранень.

Ще влітку 2022 року Національний центр реабілітації НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) на базі Першого медоб’єднання Львова взяв на себе величезну місію - створити всі умови для того, щоб ВДОМА, тобто, у своїй країні, НАШІ лікарі мали всі потужності, навички та можливості протезувати, виготовляти суперсучасні біонічні протези для НАШИХ людей. Українці – українцям. А за допомогою небайдужих людей, компаній, громад, ініціативних груп та благодійників разом з dobro.ua розпочали великій збір коштів, щоб забезпечити сучасними в тому числі біонічними кінцівками своїх пацієнтів - поранених захисників та захисниць.

Станом на початок 2024 року вже 260 пацієнтів отримали протези у Центрі НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN), а понад 16 000 пацієнтів пройшли лікування та реабілітацію. За півтора року на базі Центру відкрилася протезна майстерня, повноцінний реабілітаційний корпус, Центр ментального здоровʼя для поранених та членів їхніх родини, будується Навчально-дослідницький центр протезування.  

Взагалі, це унікальне місце, де кожен, хто постраждав від війни – і дорослий, і дитина – отримує шанс бути врятованим та реабілітованим. З кожним таким українцем там працює мультидисциплінарна команда – хірург, травматолог, протезист, психотерапевт, фахівець з реабілітації. Пацієнт не шукає допомоги за кордоном чи в кількох різних закладах, він її отримує в одному центрі. На думку психологів, адаптація та соціалізація проходять легше, коли пацієнт перебуває в знайомих мовних умовах, поряд з родичами.

Програма протезування в Центрі НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) допомагає українцям якомога швидше відновитися після бойових травм. Окрім звичайних протезів, спеціалісти Центру встановлюють пацієнтам сучасні в тому числі біонічні протези, такі як у Михайла та Сергія. Їх вартість сягає від 20 до 50 тисяч євро. Звісно, вони ніколи не замінять втрачених кінцівок, але за рахунок спеціальних сенсорів найліпше з усіх девайсів можуть відтворити їх функцію.

Деякі пацієнти, які були протезовані біонічними протезами, називають нові кінцівки квитком до повноцінного життя. Відтак у межах проєкту «Протези для незламних» найкращими у світі сучасними в тому числі біонічними протезами вдасться забезпечити щонайменше півсотні українців, які постраждали від війни. Ціна питання: сто мільйонів гривень. Долучитися може кожен.

"Наша місія і бажання – створити найкраще для українців і підняти загальний рівень протезування в Україні, задати планку, нижче якої просто не можна спуститися. Щоб ніхто не думав і навіть не припускав, що можна їхати кудись за кордон, аби отримати щось краще, ніж в Україні", – Назар Багнюк, протезист Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN).

В розділі “Новини” ми маємо змогу ділитися з вами історіями тих, хто готується до протезування, та тих, хто вже отримав омріяні сучасні протези завдяки внескам небайдужих людей в рамках цього проєкту. 

ID: 8298

Ваша допомога потрібна, як ніколи. Підтримайте проєкт, щоб додати трішки добра у цей світ!

Підтримати

Підтримали
Благодійна допомога
11.01.2025 12:50
200,00 грн.
Благодійна допомога
11.01.2025 12:28
100,00 грн.
Благодійна допомога
11.01.2025 06:08
100,00 грн.
Благодійна допомога
10.01.2025 19:44
200,00 грн.
Благодійна допомога
10.01.2025 19:14
100,00 грн.
Усі донори
Схожі проєкти
Лікування Матвія потребує допомоги
Підтримати
Здоров'я
Лікування Матвія потребує допомоги
Початок повномасштабної війни Матвій зустрів у рідній Одесі. Йому тоді було лише 2 роки, і звісно він не…
Моя боротьба за можливість дихати
Підтримати
Здоров'я
Моя боротьба за можливість дихати
Дивлячись на фото усміхненої дівчинки, ніколи не скажеш, що її життю загрожують два страшних захворюванн…
Бути поруч
Підтримати
Здоров'я
Бути поруч
16-річній дівчині, яку госпіталізували у відділення дитячої онкології разом з мамою, довго не могли вста…
Умови, щоб до хворих приходили рідні
Підтримати
Здоров'я
Умови, щоб до хворих приходили рідні
Уявіть, що маєте прийти до лікарні навідати близьку людину. Певно, Ви би захотіли присісти поряд. Чи то …
Показати всі