Витягнути Наталку із смертельної воронки
Витягнути Наталку із смертельної воронки
Завершений

Витягнути Наталку із смертельної воронки

Проєкт здійснює
Розпочато: 18.04.2016
Залізниця
Завершений
Всього зібрано
22813,0 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
22813,00 грн.

Наталці Лащ із села Залізниця Волинської області 8 років. В неї вродженна апластична анемія, котру крім як трансплантацією кісткового мозку від неродинного донора не вилікувати. В Україні допомогти Наталці не зможуть. Тому, ми будемо лікувати дівчинку в італійській клініці в Генуї. Нам потрібно зібрати для цього 135 тис.євро.


У грудні минулого року третьокласниця Наташа прийшла додому зі школи із високою температурою. Лихоманку не вдалося збити за декілька днів, до того ж Наталка останнього часу, дуже зблідла, тому мама вирішила відвезти дівчинку у сусідню лікарню і здавати аналізи. За результатами аналізів дівчинку відправили до гематолога в Луцьк, потім призначення на жахливу для звичайної дитини, стернальную пункцію, і в заключення - діагноз «вроджена апластична анемія» і призначення - неродинна ТКМ.

Здається, що Наталка раптово попала в якусь випадково утворену воронку, котра закрутила її разом із родиною і почала поглинати. Частково це так. Частково - тому що воронка ця закономірна, Наталка повинна була у неї потрапити.
10 років назад родина Лащ втратила доньку. Восьмирічна дівчинка два роки безрезультатно боролася з апластичною анемією, але тоді цю хворобу в Україні чомусь не знали как лікувати.
Дитина померла. А син родини Лащ боровся все дитинство з іншим захворюванням крові і в свої 22 роки досі знаходиться під наглядом гематолога. Наталка не могла не потрапити у цю воронку. Генетичну воронку.
Апластична анемія- це дуже рідкісне гематологічне захворювання. Його частота складає порядка 2-6 випадків на мільон жителів на рік, але вродженна форма може передаватися у спадок. При анемії кістковий мозок хворого перестає виробляти достатню кількість усіх основних видів клітин - еритроцитів, лейкоцитів і тромбоцитів. Хворий стає блідим, в нього з'являється слабкість, задишка, прискорене серцебиття, головні болі, кровотечі (в тому числі із носа та ясен), поява синців, слабкий супротив інфекціям.

При тяжких формах анемії, таких як у Наталки, не існує іншого лікування, окрім аллогенної трансплантації кісткового мозку. Тому  Наталку нічим не лікують. Вона сидить вдома, нікому не розповідає про свою хворобу, дистанційно навчається у школі, раз на тиждень долає разом із мамою небезпечні 120 км в Луцьк і назад, щоб здати аналізи і отримати у разі необхідності переливання донорської крові.
У місцевій лікарні дуже старе і погане обладнання і аналізи вираховують вручну, тому без Луцька ніяк. Переливання крові Наталі намагаються робити тільки у гострих випадках, тому що кожне нове вливання знижує шанси дівчинки на успішну ТКМ.
Їй потрібно провести операцію як можна швидше. І Наталка може летіти в Італію хоч завтра, але справа, звичайно, у 135 тис.євро. П'ять тисяч євро на лікування Наташлки вдалося зібрати всім селом, завдяки публікації у місцевій газеті. Допоміг голова сіль.ради. За ці гроші мама Наталки заплатила за типування.

Але мама більше не назбирає. Таких сум в селі Залізниця Волинської області ніколи і не бачили. Там до сьогодні вручну вираховують аналізи крові, не відстежують генетичні захворювання у родинах, і ховають дітей, котрих не знали, як лікувати. Ця воронка засмоктує Наталку все сильніше і сильніше. Але ми можемо витягнути із неї дівчинку.

 

ПІБ: Наталія Олександрівна Лащ, 01.06.2007

Місто: село Залізниця

Діагноз: вроджена апластична анемія

 

ID: 2199
Підтримали
Благодійна допомога
29.07.2016 00:10
500,00 грн.
Благодійна допомога
28.07.2016 19:03
100,00 грн.
Благодійна допомога
21.07.2016 13:42
200,00 грн.
Благодійна допомога
19.07.2016 14:09
300,00 грн.
Благодійна допомога
16.07.2016 20:24
100,00 грн.
Усі донори

Зроблено - звіти готові,
проєкт завершено.

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зроблено - звіти готові

Схожі проєкти
Якісна медична допомога для військових!
Підтримати
Здоров'я
Якісна медична допомога для військових!
Завдяки проєкту ми закупимо в госпіталь ветеранів війни на Півдні України біохімічний аналізатор. На ста…
Нове життя під час війни
Підтримати
Здоров'я
Нове життя під час війни
В Запорізький пологовий будинок дуже необхідне медичне обладнання для надання повноцінної медичної допом…
Львівський регіон. Допомога дітям з хворобами серця.
Підтримати
Здоров'я
Львівський регіон. Допомога дітям з хворобами серця.
Компанія Київстар ініціювала проєкт «Дитяча надія», щоб допомагати дітям з хворобами серця та онкологічн…
Щасливе дитинство для мужнього Матвія
Підтримати
Здоров'я
Щасливе дитинство для мужнього Матвія
Маленький Матвій після народження потрапив до реанімації під апарат ШВЛ. Хлопчика оглянув хірург, після …
Показати всі