Жовтяниця не повинна вбивати дітей. Хмельницький
Жовтяниця не повинна вбивати дітей. Хмельницький
Завершений

Жовтяниця не повинна вбивати дітей. Хмельницький

Розпочато: 31.10.2017
Хмельницький
Завершений
Всього зібрано
47456,0 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
47456,00 грн.

Після появи дитини на світ її організм адаптується до зовсім інших умов навколишнього середовища і зазнає безліч змін. Одним з адаптаційних механізмів є жовтяниця новонароджених. У внутрішньоутробному житті дитини в складі її крові міститься набагато більше еритроцитів, ніж у дорослої людини. Пов'язано це з тим, що кисень вона отримує шляхом транспортування з материнської крові через пуповину, і для достатнього її насичення потрібна велика кількість гемоглобіну, що входить до складу еритроцитів, адже саме гемоглобін переносить кисень до органів і тканин.

Після народження дитини її організм більше не потребує такої великої кількості червоних кров'яних тілець, вони руйнуються, вивільняючи фетальний гемоглобін, який, своєю чергою, руйнується і вивільняє білірубін, а велике число вільного білірубіну забарвлює слизові оболонки і шкірний покрив в жовтий колір. Фізіологічна жовтяниця з'являється зазвичай на 3-4 дні життя і проходить самостійно через 2-3 тижні.

Білірубін – токсична речовина. Організм намагається його вивести, пов'язуючи з білком альбуміном. Але якщо білірубіну значно більше, ніж альбуміну, він впливає на нервову систему, викликаючи "ядерну жовтяницю". Крім фізіологічної жовтяниці, існують патологічні форми: кон'югаційна спадкова жовтяниця, гемолітична хвороба новонароджених, інфекційно-токсичні печінкові жовтяниці.

Одним із найбільш ефективних методів зниження токсичності білірубіну є світлолікування, або фототерапія.
Фототерапія – одна з процедур фізіотерапії, заснована на лікувальному впливі ультрафіолетового спектра сонячного світла з довжиною хвилі 400-550 нм. Під впливом світлової хвилі необхідного діапазону білірубін перетворюється в ізомер, який організм новонародженого здатний вивести з фізіологічними відправленнями, що знижує рівень білірубіну в крові і захищає організм від його токсичного впливу.

За допомогою цієї лампи новонароджений може лікуватися фототерапією в ліжечку, лежачи на спеціальному покритті лампи. А якщо лампу нижнього типу опромінення використовувати з лампою верхнього типу, це допоможе збільшити площу опромінення, і рівень білірубіну буде знижуватися за лічені години. Тільки уявіть собі, ці маленькі вдячні дітки не постраждають від негативної дії "злого білірубіну".

У відділенні для недоношених новонароджених вже є дві лампи фототерапії, але цього дуже мало. Багато немовлят просто "стоять у черзі", щоб отримати фототерапію. Так не повинно бути! Не можливо вибрати, кому бути здоровим, а кому – ні. Всі діти повинні мати однаковий шанс на здоров’я! Тому просимо Вашої допомоги для придбання лампи фототерапії у відділення відділення постінтенсивної терапії новонароджених Хмельницької обласної лікарні.

ID: 3518
Підтримали
Благодійна допомога
13.12.2017 19:57
283,92 грн.
Благодійна допомога
13.12.2017 19:40
2985,74 грн.
Женя )
13.12.2017 17:37
20,37 грн.
Благодійна допомога
13.12.2017 14:40
30,64 грн.
Роман *****
13.12.2017 14:26
50,00 грн.
Усі донори

Зроблено - звіти готові,
проєкт завершено.

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зроблено - звіти готові

Схожі проєкти
Допомога дитячим лікарням під час війни
Підтримати
Здоров'я
Допомога дитячим лікарням під час війни
Тут ви допомагаєте купувати медичне обладнання, ліки та витратні матеріали для українських дитячих лікар…
Серця в зоні вогню!
Підтримати
Здоров'я
Серця в зоні вогню!
Завдяки проєкту ми зможемо відновити роботу Центру дитячої кардіології та кардіохірургії, який постражда…
Я буду ходити, мрії здійснюються!
Підтримати
Здоров'я
Я буду ходити, мрії здійснюються!
Максимкові вже 8 років, у нього ДЦП. Він все розуміє, все показує, але нічого не може вимовити. Йому пот…
Повноцінне життя для Миколи
Підтримати
Здоров'я
Повноцінне життя для Миколи
В Миколи присутнє ураження звукосприймального апарату – приглухуватість 1 ступеня. Єдиний спосіб забезпе…
Показати всі