Жовтяниця не повинна вбивати дітей. Хмельницький
Жовтяниця не повинна вбивати дітей. Хмельницький
Завершений

Жовтяниця не повинна вбивати дітей. Хмельницький

Розпочато: 31.10.2017
Хмельницький
Завершений
Всього зібрано
47456,0 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
47456,00 грн.

Після появи дитини на світ її організм адаптується до зовсім інших умов навколишнього середовища і зазнає безліч змін. Одним з адаптаційних механізмів є жовтяниця новонароджених. У внутрішньоутробному житті дитини в складі її крові міститься набагато більше еритроцитів, ніж у дорослої людини. Пов'язано це з тим, що кисень вона отримує шляхом транспортування з материнської крові через пуповину, і для достатнього її насичення потрібна велика кількість гемоглобіну, що входить до складу еритроцитів, адже саме гемоглобін переносить кисень до органів і тканин.

Після народження дитини її організм більше не потребує такої великої кількості червоних кров'яних тілець, вони руйнуються, вивільняючи фетальний гемоглобін, який, своєю чергою, руйнується і вивільняє білірубін, а велике число вільного білірубіну забарвлює слизові оболонки і шкірний покрив в жовтий колір. Фізіологічна жовтяниця з'являється зазвичай на 3-4 дні життя і проходить самостійно через 2-3 тижні.

Білірубін – токсична речовина. Організм намагається його вивести, пов'язуючи з білком альбуміном. Але якщо білірубіну значно більше, ніж альбуміну, він впливає на нервову систему, викликаючи "ядерну жовтяницю". Крім фізіологічної жовтяниці, існують патологічні форми: кон'югаційна спадкова жовтяниця, гемолітична хвороба новонароджених, інфекційно-токсичні печінкові жовтяниці.

Одним із найбільш ефективних методів зниження токсичності білірубіну є світлолікування, або фототерапія.
Фототерапія – одна з процедур фізіотерапії, заснована на лікувальному впливі ультрафіолетового спектра сонячного світла з довжиною хвилі 400-550 нм. Під впливом світлової хвилі необхідного діапазону білірубін перетворюється в ізомер, який організм новонародженого здатний вивести з фізіологічними відправленнями, що знижує рівень білірубіну в крові і захищає організм від його токсичного впливу.

За допомогою цієї лампи новонароджений може лікуватися фототерапією в ліжечку, лежачи на спеціальному покритті лампи. А якщо лампу нижнього типу опромінення використовувати з лампою верхнього типу, це допоможе збільшити площу опромінення, і рівень білірубіну буде знижуватися за лічені години. Тільки уявіть собі, ці маленькі вдячні дітки не постраждають від негативної дії "злого білірубіну".

У відділенні для недоношених новонароджених вже є дві лампи фототерапії, але цього дуже мало. Багато немовлят просто "стоять у черзі", щоб отримати фототерапію. Так не повинно бути! Не можливо вибрати, кому бути здоровим, а кому – ні. Всі діти повинні мати однаковий шанс на здоров’я! Тому просимо Вашої допомоги для придбання лампи фототерапії у відділення відділення постінтенсивної терапії новонароджених Хмельницької обласної лікарні.

ID: 3518
Підтримали
Благодійна допомога
13.12.2017 19:57
283,92 грн.
Благодійна допомога
13.12.2017 19:40
2985,74 грн.
Женя )
13.12.2017 17:37
20,37 грн.
Благодійна допомога
13.12.2017 14:40
30,64 грн.
Роман *****
13.12.2017 14:26
50,00 грн.
Усі донори

Зроблено - звіти готові,
проєкт завершено.

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зроблено - звіти готові

Схожі проєкти
Допоможи Софії з лікуванням! 4
Підтримати
Здоров'я
Допоможи Софії з лікуванням! 4
Маленькій Софії знову потрібна реабілітація. З перших днів життя ця дівчинка сміливо бореться зі складни…
Подаруємо маленькій Анютці шанс. 2
Підтримати
Здоров'я
Подаруємо маленькій Анютці шанс. 2
З перших днів свого життя ця маленька дівчинка бореться за здорове і щасливе дитинство. Анюта народилася…
Допоможемо Златі жити без болю. 2
Підтримати
Здоров'я
Допоможемо Златі жити без болю. 2
Златочці 10 років. Ще немовлям дівчинка постійно капризувала, погано спала, часто плакала.... В дитини д…
Дар’я потребує повноцінного лікування. 2
Підтримати
Здоров'я
Дар’я потребує повноцінного лікування. 2
Дарʼя – натхненна юна піаністка. Вона навчається у сьомому класі, відвідує музичну школу. Та вже два з п…
Показати всі