Протези для Незламних
Протези для Незламних
Активный

Протези для Незламних

Начато: 15.09.2022
Україна
Активный
Собрано
24861508,12 грн
Собрано в процентах
24%
Поддержали
17148
Опубликовать на Facebook Опубликовать в Telegram
Опубликовать на Facebook Опубликовать в Telegram

Війна щодня калічить українців. Важкі мінно-вибухові травми, вогнепальні поранення, опіки. Зброї ворога байдуже, кого вбивати. Ракети і бомби однаково сильно травмують військових та цивільних, дорослих та дітей.

Українські лікарі героїчно борються за кожного співвітчизника і повертають "з того світу" навіть найважчих пацієнтів. Однак далеко не всім вдається зберегти кінцівки. І хоч кількість ампутацій у час війни – таємниця – адже за нею ворог може вирахувати кількість поранень, зрозуміло – це сотні людей. Сотні тих, про кого Україна мусить потурбуватися.

"Я з дитинства мріяв бути військовим, для мене честь і обов’язок – це не просто слова", – каже 33-річний Михайло Юрчук. Десантник. Служити пішов у 2016-му. У березні 2022-го його бригада боронила Ізюм. На них вийшов танковий взвод ворога. Снаряд влучив у БТР поряд із Михайлом. Він підірвався, коли біг рятувати побратимів. Єдине, що пам’ятає – темряву.

Коли Михайло розплющив очі, руки уже не було, нога була розтрощена. Під обстрілами до місця евакуації побратими тягнули друга кілька кілометрів, хоч він і просив його покинути. І попри втрату кінцівок жити наповну Михайло вирішив у вдячність за їхній подвиг.  

У червні він знову звівся на ноги. Завдяки силі волі і сучасному протезу Михайло, зціпивши зуби, навчився ходити. Наступним кроком мало стати протезування руки. От тільки перспектива, яка чекала чоловіка, йому не подобалася.  

Тим, хто втратив верхню кінцівку, зазвичай встановлюють гаки або косметичні протези. Перші – для роботи, другі – щоб люди на вулиці не озиралися. Та єдиним виходом для Михайла і таких, як він, може стати біонічна рука. Це від 20 до 50 тисяч євро. Звісно, вона ніколи не замінить втрачену руку, але за рахунок спеціальних сенсорів найліпше з усіх девайсів зможе відтворити її функцію. Людина напружує м’яз на ампутованій кінцівці – і кисть реагує.  

У це важко повірити, але ВДОМА, тобто, у своїй країні, УЖЕ роблять НАШІ лікарі – для НАШИХ людей. Українці – українцям. Національний центр реабілітації "Незламні" на базі Першого медоб’єднання Львова – це унікальне місце, де кожен, хто постраждав від війни – і дорослий, і дитина – отримує шанс бути врятованим та реабілітованим. З кожним таким українцем там працює мультидисциплінарна команда – хірург, травматолог, протезист, психотерапевт, фахівець з реабілітації. Пацієнт не шукає допомоги за кордоном чи в кількох різних закладах, він її отримує в одному центрі. На думку психологів, адаптація та соціалізація проходять легше, коли пацієнт перебуває в знайомих мовних умовах, поряд з родичами.

Аби українці якомога швидше могли відновитися після бойових травм, у Центрі "Незламні" запустили програму протезування. Окрім звичайних протезів, спеціалісти Центру розпочали встановлювати пацієнтам біонічні протези. Першого протеза отримав Михайло Юрчук. Біонічний протез встановили за фінансової підтримки ІТ-компанії Symphony Solutions. Це протез українського виробника Esper Bionics. Нині він вчиться користуватися протезом, "нову руку" називає квитком до повноцінного життя і дуже шкодує, що для багатьох інших, таких як він незламних українців, ця мрія поки лишається нездійсненною.

Відтак, щоб втілити її в життя, Національний центр реабілітації "Незламні" спільно з благодійною платформою dobro.ua розпочали благодійний проєкт "Протези для Незламних". У його межах найкращими у світі біонічними протезами вдасться забезпечити щонайменше півсотні українців, які постраждали від війни. Ціна питання: сто мільйонів гривень. Долучитися може кожен. Достатньо лише натиснути "підтримати" або відправити благодійну SMS вартістю 20 грн на номер 88001.

"Наша місія і бажання – створити найкраще для українців і підняти загальний рівень протезування в Україні, задати планку, нижче якої просто не можна спуститися. Щоб ніхто не думав і навіть не припускав, що можна їхати кудись за кордон, аби отримати щось краще, ніж в Україні", – Назар Багнюк, протезист Національного реабілітаційного центру "Незламні".

ID: 8298

Ваша помощь, как никогда, нужна. Поддержите проект, чтобы добавить немного добра в этот мир!

Поддержать

Поддержали
Благотворительная помощь
30.11.2022 04:28
200,00 грн
Благотворительная помощь
30.11.2022 02:53
500,00 грн
Благотворительная помощь
30.11.2022 01:16
10000,00 грн
Благотворительная помощь
30.11.2022 00:24
465,00 грн
Благотворительная помощь
29.11.2022 23:55
758,69 грн
Все доноры
Помочь может каждый

Помочь проще, чем вы думаете. Создайте собственнуб кампанию сбора средств и поделитесь с друзьями.
Вместе мы быстрее собираем деньги!
Вместе мы быстрее собираем деньги!

Cоздать кампанию
Похожие проекты
Тем, кто на грани между жизнью и смертью
Поддержать
Здоровье
Тем, кто на грани между жизнью и смертью
"Реанимация, суммы на лекарства каждый день огромные, продавать нам давно ничего", – говорят родители. Р…
Помогите девочке с добрым сердцем!
Поддержать
Здоровье
Помогите девочке с добрым сердцем!
Крошечная Маша родилась преждевременно на 27-й неделе с весом меньше килограмма. Девочка не дышала, поэт…
В родильный дом необходимо новое оборудование!
Поддержать
Здоровье
В родильный дом необходимо новое оборудование!
Обеспечение роддомов качественным современным оборудованием - это обеспечение безопасных родов для женщи…
УЗИ для спасения торопыжек
Поддержать
Здоровье
УЗИ для спасения торопыжек
Сбор средств направлен на закупку портативного аппарата УЗИ с доплером и набором датчиков для отделения …
Показать все