Документальні фільми “Втрачений дім” та "Маріуполь. Невтрачена надія" були створені Об’єднанням Українських Продюсерів навесні 2022 року. Найжорстокіший період російської агресії змусив показати війну очима звичайних українців, які не зламалися під тиском загарбників, але і проявили свою українську сміливість.
Документальний фільм “Втрачений дім” розказує історії людей, чиї домівки було зруйновано російськими окупантами, аби допомогти українцям відбудувати власне житло.
Одна з цілей фільму «Втрачений дім» - підтримка відбудови українських домівок, які зруйнувала війна. Саме цим займається добровольчий будівельний батальйон "Добробат", в лавах якого 32 тисячі добробатівців – небайдужих людей, що мають на меті допомогти побратимам. "Добробат" зосереджується на первинній відбудові пошкодженого житла. Підтримати роботу батальйону та прискорити відбудову українського житла можна на платформі dobro.ua: благодійний проєкт “Новий дім”.
«Маріуполь. Невтрачена надія» є свідченнями російсько-української війни, очима простих людей, які прожили у Маріуполі перший місяць вторгнення. Фільм побудовано на щоденниках маріупольської журналістки Надії Сухорукової: вона нотувала те, що бачила навкруги себе у цей час. Побачене і пережите не могло не залишити тяжкий психологічний слід на кожному українцю.
Стрічка «Маріуполь. Невтрачена надія» не містить страшних кадрів, не справляє тиск на глядача. П’ять маріупольців розказують свій досвід життя всередині війни. Психіка кожної жінки та дитини була понівечена цими подіями і потребує психологічної реабілітації. Усю необхідну підтримку українським мамам надають у реабілітаційному таборі фонду “Маша”, там професійні психологи, шляхом інтенсивних занять та практик, повертають жінкам спокій та впевненість у собі, навіть якщо ті пережили насильство чи окупацію. Підтримати роботу реабілітаційного табору можна на платформі dobro.ua: благодійний проєкт “Незламна сила”.