Яна Степаненко бігтиме марафон на протезах

Яна Степаненко бігтиме марафон на протезах

12-річна українка Яна Степаненко, яка втратила обидві ноги під час ракетного удару по вокзалу у Краматорську, візьме участь у Бостонському марафоні! 

Дівчинка бігтиме на протезах дистанцію в кілометр, аби здійснити мрію захисника та продемонструвати всьому світові незламність українського народу. 

8 квітня 2022 року внаслідок терористичного удару росіян по залізничному вокзалу у Краматорську Яна Степаненко втратила обидві ноги. Світлина, де її на руках несе хірург Дитячої Лікарні Святого Миколая Першого медоб’єднання Львова, облетіла весь світ. Перші протези для ходьби та бігу Яна отримала у США.  Торік улітку після року відновлення за кордоном вона повернулася до України. Тут Яна продовжила реабілітацію та вже встигла отримати нові штучні кінцівки для ходьби в майстерні протезування Центру UNBROKEN.  

Своєю участю у всесвітньо відомому марафоні юна українка прагне нагадати світові, що війна в її країні триває, продовжують страждати та гинути діти і дорослі, скалічено тисячі життів і щодня зростає кількість людей з ампутаціями. Та попри все, українці залишаються незламними. 

Ще одна мета Яни у Бостоні - благодійна. Це збір на спортивний протез для важкопораненого захисника, пацієнта Центру НЕЗЛАМНІ, який втратив кінцівку на війні. Дівчинка воліє, аби він, як і вона, теж мав можливість бігати.

Олександр Рясний служить з 2011-го - це, до речі, рік, коли народилася Яна. Сам він із Запоріжжя. Був в АТО, потім в ООС, далі - повномасштабна війна. Боронив рідний Запорізький напрям, коли торік у вересні поряд з ним розірвався снаряд. Втратив праву ногу. Нині опановує звичайний протез, планує повертатися на службу і мріє - бігати.

Збір на dobro.ua супроводжуватиме Яну протягом забігу та підготовки, щоб постійно нагадувати, що головна мета - зібрати кошти на спортивний протез для Олександра.

Підтримати Яну та допомогти захиснику