Порятунок від опіків для дітей

Порятунок від опіків для дітей

Маленька львів’янка облилась гарячим чаєм і отримала глибокий опік. На жаль, це типова ситуація, від якої ніхто не застрахований. Головне, наголошують опікові хірурги Дитячої Лікарні Святого Миколая Першого медоб’єднання Львова — не нашкодити і знати як правильно надати першу домедичну допомогу.  

 Маленьку пацієнтку звати Зоряна. Дівчинці — 7 рочків. Місяць тому вона самостійно приготувала собі чай, але не втримала чашку з гарячим напоєм. Кип’яток потрапив на тильну сторону стоп і обпік дитині 2% поверхні тіла.  

Спершу батьки обробили рану маззю, що було неправильно і могло поглибити опік. І лише потім все ж підставили рану під холодну воду. Як треба діяти у таких випадках розповідає опікова хірургиня та керівниця дитячого опікового блоку Лікарні Святого Миколая Леся Стрілка: 

 «Використовувати при опіках вміст холодильника категорично заборонено. Сметана, креми, олії — все це лише поглиблює місце ураження. Найкращий вихід — холодна проточна вода на 10 хвилин і нурофен у віковій дозі дитини, аби зменшити біль».  

Зорянка отримала глибокий опік. Коли дівчинка тільки-но поступили до нашої дитячої лікарні — їй щокілька днів робили перевʼязки. Згодом — уже щотижня, адже рана почала загоюватися. Оскільки опік був глибоким, то пізніше на його місці утвориться рубці, що завдатимуть дитині дискомфорту фізичного та психологічного, оскільки це ще й косметичний дефект. Пізніше, коли утворяться рубці, наші спеціалісти почнуть проводити Зорянці лазерне шліфування.  

Опіки — одна із найбільш частих та небезпечних дитячих травм. Щороку їх в Україні отримують близько 12 тисяч дітей. В більшості — це побутові травми. Але останні 2 роки додалася ще й значна кількість мінно-вибухових уражень, які супроводжуються опіками. А такі термічні травми — лікувати найскладніше.  

Через відсутність належних умов та необхідного обладнання найважчих пацієнтів українські лікарі досі змушені відправляти за кордон. Ми ж прагнемо це змінити. Хочемо лікувати українських дітей вдома — в Україні. Тому разом з компанією “Київстар” та реабілітаційним центром НЕЗЛАМНІ продовжуємо збирати на обладнання для дитячого опікового відділення Лікарні Святого Миколая.   

Абоненти передплаченого зв’язку «Київстар» також мають змогу зробити разову пожертву на цей благодійний проєкт за допомогою SMS на номер 450025. 

 Дякуємо всім доброчинцям, які долучаються до зміни системи лікування дітей із опіками.

Підтримайте збір на обладнання, яке рятує дитячі життя