Українські блогери розказали про дітей, які отримали опіки під час війни

Популярні українські блогери, серед яких Олександр Педан, Маша Себова та Ярослава Кравченко, взяли участь у благодійному фотопроєкті "Незламні вогнем", який разом створили dobro.ua та Київстар, щоб допомогти Національному центру НЕЗЛАМНІ. Його мета – привернути увагу суспільства до проблеми дитячих опіків під час війни та зібрати кошти на придбання медичного лазера, який дозволить рятувати дітей зі складними ураженнями в Україні, а не везти їх за кордон.
Щорічно в Україні 12 тисяч дітей отримують опіки, з них 25-40 дітей гинуть внаслідок опіків, несумісних з життям. Через війну ця кількість зростає щодня. Майже всі мінно-вибухові поранення супроводжуються термічними травмами у дітей. Опікові травми займають друге місце серед дитячого травматизму та є одними з найскладніших у лікуванні.
"Опіки – одна з найбільш поширених та смертельних травм серед українських дітей. Статистика постраждалих вражає. Хочу поділитись історією хлопчика Романа. 14-го липня він разом зі своєю мамою поїхав навідати бабусю з дідусем у Вінницю. У той день уся країна дізналася жахливу новину – по місту завдано ракетного удару. Рому батько знайшов у Вінницькій обласній лікарні та тільки три дні потому завдяки результатам ДНК-експертизи дізнався про смерть своєї 29-річної дружини Галини. Хлопчик перебував у дуже важкому стані. Близько 45% тіла дитини вкрили зовнішні опіки, ще 35% – внутрішні. Вони настільки глибокі, що місцями навіть досягали кісток. Ромчика чекав ряд втручань, зокрема пересадка шкіри та пластичні операції. І все це мало відбуватися закордоном, бо в українських лікарнях нема усього необхідного обладнання", – розповідає Олександр Педан.
Світло на тілах блогерів відображає зону ураження опіками у дітей, маленьких пацієнтів Центру "Незламні" на базі Першого медобʼєднання Львову. Адже світло може бути не тільки лагідним, але й руйнівним. Наразі Центр, який став медичним хабом та тільки з початку повномасштабного вторгнення рф надав допомогу більше 3 000 дітям, потребує допомоги у вигляді ультрасучасного лазера для вирівнювання шкіри (лазерне шліфування), для резекції та коагуляції.
Простими словами – лазер прибирає рубці, які залишаються на тілі. І це не тільки про естетику. Адже великі шрами після опіків у дітей, зупиняють ріст тканини та впливають на зростання, що призводить до деформації тіла. Це і больові відчуття, дискомфорт.
Такого лазера лікарні немає в жодній державній лікарні, тому благодійний проєкт "Дитяча надія" має на меті закрити збір на лазер, який зараз триває на благодійній платформі dobro.ua!
До проєкту долучилися: Олександр Педан, Олена Мандзюк, Яна Метьолкіна, Маша Сєбова, Яся Кравченко, Аревік Арзуманова, Ігор Донських, Ірина Гуцал, Ірина Заславець та Катерина Щепаняк.