Допомога малюкам
Допомога малюкам
Завершений

Допомога малюкам

Розпочато: 24.11.2023
Київ
Завершений
Всього зібрано
42963,0 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
42963,00 грн.

Якщо дитина дуже поспішає побачити цей світ і народжується раніше 28 тижня, то їй доводиться докладати великих зусиль для того, щоб дихати. Його легені незрілі, "нерозкриті". Такі малюки виходжуються в реанімації з використанням апарата штучної вентиляції легенів до того моменту, коли дитина почне справлятися з цим завданням самостійно. А станеться це може як на 4-7 день життя, так і через 1-2 місяці. Також весь цей час через відсутність терморегуляції, дитина має бути в спеціальному інкубаторі. 

Кисень – "палиця з двома кінцями". З одного боку, кисень захищає всі клітини незрілого організму від патологічних наслідків гіпоксії, сприяє повноцінному росту та розвитку клітин головного мозку, сердечка, нирок та інших органів. З іншого боку, якщо кисень потрапляє в організм дитини в надмірній кількості, він здатний спровокувати "кисневий вибух" з утворенням великої кількості токсичних речовин, які пошкоджують і вбивають клітини, викликаючи розвиток важких уражень центральної нервової, дихальної та імунної систем. Кисень не підігрівається, але не зволожується, убивчо впливає на клітини легеневої тканини, зменшує вироблення життєво необхідного речовини – сурфактанту, порушує тонус судин і змінює кровопостачання легеневої тканини.

Це провокує розвиток бронхо-легеневої дисплазії, у зв'язку з чим діти залишаються залежними від кисню кілька місяців і змушені перебувати в стаціонарах тривалий час. Крім того, в надмірній кількості висока концентрація кисню в суміші, якою дихає дитина, призводить до ураження судин сітківки з наступною частковою або повною сліпотою дитини. Підігрів, зволоження і чіткий контроль над концентрацією кисню запобігають розвитку таких важких ускладнень у передчасно народжених дітей, покращують їх розвиток і якість життя.

Відділення глибоко недоношених дітей Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" МОЗ України, яке спеціалізується на наданні допомоги недоношеним дітям з екстремально маленькою вагою тіла, має негайну потребу в заміні комплексів камер зволожування кисню в інкубаторах. Завдяки обладнанню, яке правильно працює, лікарі зможуть запобігати розвитку важких наслідків неконтрольованої кисневої терапії у немовлят та надавати якісну медичну допомогу. 

ID: 9130
Підтримали
Благодійна допомога
27.12.2023 15:18
14886,00 грн.
Благодійна допомога
26.12.2023 21:36
100,00 грн.
Благодійна допомога
25.12.2023 19:43
250,00 грн.
Благодійна допомога
25.12.2023 19:23
2068,05 грн.
Благодійна допомога
24.12.2023 21:14
200,00 грн.
Усі донори

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зібрано

Схожі проєкти
Почути голос сина. 2
Підтримати
Здоров'я
Почути голос сина. 2
Маленький Іван з 10 дня від народження знаходиться у лікарні… Під час комплексного обстеження в Інститут…
Маленька леді потребує допомоги! 2
Підтримати
Здоров'я
Маленька леді потребує допомоги! 2
Маленька принцеса, Злата, проходить свій унікальний шлях, сповнений труднощів та невпинної боротьби. Вон…
Зроби безпеку лікарів реальністю
Підтримати
Здоров'я
Зроби безпеку лікарів реальністю
Оснащення лікарень сучасним обладнанням та засобами медичного призначення – одна з пріоритетних завдань,…
Допоможи Софії з лікуванням! 3
Підтримати
Здоров'я
Допоможи Софії з лікуванням! 3
Це маленька Софія, і їй потрібна реабілітація. Після народження у дівчинки виявили вроджену ваду розвитк…
Показати всі