Я можу зламатись
Я можу зламатись
Завершений

Я можу зламатись

Проект здійснює
Розпочато: 22.05.2018
Одеська обл.
Завершений
Всього зібрано
120000,00 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
120000,00 грн.
Опублікувати на Facebook Опублікувати у Telegram
Опублікувати на Facebook Опублікувати у Telegram

14-річна Іра опинилась на грані важкої інвалідності. Давнішня дитяча травма проявилась у величезному викривленні хребта, схожому на будівельний гак, і стрімкій втраті здатності ходити. Через півроку дівчинка може назавжди опинитися в інвалідному візку. Важкість у спині і горб супроводжують Іру Мартинюк з дитинства. Коли їй було чотири роки, стався нещасний випадок – вона впала з 5-го поверху, коли мама була на роботі в нічну зміну.

Тоді численні травми внутрішніх органів пролікували в Котовській районній лікарні Одеської області. Перелом хребта не викликав у медиків значного схвилювання, бо всі рефлекси у дівчинки були в нормі. Скоро після травми у Іри почав рости горб. Тоді медики намагались це виправити ортопедичними засобами, але марно. Попри фізичний дефект дівчинка ходила в школу, намагалась бути активною, з друзями їздила на велосипеді. Та минулого літа Іра відчула, що ноги її не слухаються. Вона щодня перечіплялась, падала. Ноги і руки вкрились ранами, які не встигали загоюватись, бо нові падіння наносили нові подряпини.

Ходити ставало все важче. Довелось залишити школу і перейти на домашнє навчання. Завдяки телебаченню дівчинці вдалось потрапити на обстеження і консультацію в Київ. Виявилось, що давня травма в прямому і переносному сенсі "проявила себе". Викривлення, схоже на великий гак, не лише змінило статуру і спину дівчинки. За майже 10 років здавлення виснажився і деградував кістковий мозок. Залишилась лише його п’ята частина. Лікарі визнали, що за кілька місяців-рік дівчинка може назавжди втратити здатність ходити. Якщо не виправити викривлення якнайшвидше.

В "ОХМАТДИТі" готові зробити операцію і встановити спеціальний спинальний титановий імплант. Він коштує понад 100 тисяч гривень. Звичайні підтримуючі конструкції, які закупає держава, у цьому випадку не підходять дівчинці. Технічно вони не розраховані на такі патології, матеріал слабкий і може зламатись. В результаті нічого виправити не вдасться.
Операція складна, таких випадків у практиці хірургів було небагато, тому спочатку зроблять симулятивну операцію на 3D моделі, яка повторюватиме до дрібниць патологію в Ірини. Проводити втручання лікарі будуть разом із нейрохірургами, які мають контролювати і відновлювати нервові тканини.

Розраховувати на підтримку рідних Ірині не доводиться – нею опікується лише мама, і вони живуть на пенсію по догляду за дитиною-інвалідом. На УББ ми збираємо 120 000 грн на оплату спеціальної спинальної конструкції Medtronic для Іри.

 

ПІБ: Мартинюк Ірина Анатоліївна, 18.03.2004 р.

Місто: с. Олекандрівка, Одеська обл.

Діагноз: різке кіфосколіотичне викривлення хребта (S-подібний грудо-поперековий сколіоз 4 ступеня), стоншення спинного мозку

Зроблено - звіти готові

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зроблено - звіти готові
Підтримали
Анонімна допомога
03.10.2018 10:07
8420,29 грн.
Анонімна допомога
02.10.2018 21:17
1500,00 грн.
Анонімна допомога
02.10.2018 14:46
55,01 грн.
Анонімна допомога
01.10.2018 22:16
5000,00 грн.
Анонімна допомога
30.09.2018 15:43
1500,00 грн.
Усі донори
Допомогти може кожен

Допомогти простіше, ніж ви думаєте. Створіть власну кампанію збору коштів та діліться з друзями.
Разом ми швидше збираємо гроші!

Створити кампанію
Схожі проекти
Підтримати
Здоров'я
Ти – моя душа. 3
Малюк впав у кому, і його серце зупинилося. Все почалося з лихоманки і високої температури – в Єгора був…
Підтримати
Здоров'я
Допоможіть зупинити рак! 2
Дорогі донори! Сім'я Генсіровских знову змушена звертатися до вас за допомогою. Андрій і його мати – люд…
Підтримати
Здоров'я
Бинти – мої супутники на все життя! 3
У 2014 році у квітні на світ з'явилася наша прекрасна маленька принцеса Владислава. Через декілька днів …
Підтримати
Здоров'я
Захистимо Україну від COVID-19
Коли перед цілою країною стоїть загроза епідемії, ми маємо об'єднуватися, бо за таких умов справа не у з…
Показати всі