Я можу зламатись
Я можу зламатись
Завершений

Я можу зламатись

Проект здійснює
Розпочато: 22.05.2018
Одеська обл.
Завершений
Всього зібрано
120000,00 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
120000,00 грн.
Опублікувати на Facebook Опублікувати у Telegram
Опублікувати на Facebook Опублікувати у Telegram

14-річна Іра опинилась на грані важкої інвалідності. Давнішня дитяча травма проявилась у величезному викривленні хребта, схожому на будівельний гак, і стрімкій втраті здатності ходити. Через півроку дівчинка може назавжди опинитися в інвалідному візку. Важкість у спині і горб супроводжують Іру Мартинюк з дитинства. Коли їй було чотири роки, стався нещасний випадок – вона впала з 5-го поверху, коли мама була на роботі в нічну зміну.

Тоді численні травми внутрішніх органів пролікували в Котовській районній лікарні Одеської області. Перелом хребта не викликав у медиків значного схвилювання, бо всі рефлекси у дівчинки були в нормі. Скоро після травми у Іри почав рости горб. Тоді медики намагались це виправити ортопедичними засобами, але марно. Попри фізичний дефект дівчинка ходила в школу, намагалась бути активною, з друзями їздила на велосипеді. Та минулого літа Іра відчула, що ноги її не слухаються. Вона щодня перечіплялась, падала. Ноги і руки вкрились ранами, які не встигали загоюватись, бо нові падіння наносили нові подряпини.

Ходити ставало все важче. Довелось залишити школу і перейти на домашнє навчання. Завдяки телебаченню дівчинці вдалось потрапити на обстеження і консультацію в Київ. Виявилось, що давня травма в прямому і переносному сенсі "проявила себе". Викривлення, схоже на великий гак, не лише змінило статуру і спину дівчинки. За майже 10 років здавлення виснажився і деградував кістковий мозок. Залишилась лише його п’ята частина. Лікарі визнали, що за кілька місяців-рік дівчинка може назавжди втратити здатність ходити. Якщо не виправити викривлення якнайшвидше.

В "ОХМАТДИТі" готові зробити операцію і встановити спеціальний спинальний титановий імплант. Він коштує понад 100 тисяч гривень. Звичайні підтримуючі конструкції, які закупає держава, у цьому випадку не підходять дівчинці. Технічно вони не розраховані на такі патології, матеріал слабкий і може зламатись. В результаті нічого виправити не вдасться.
Операція складна, таких випадків у практиці хірургів було небагато, тому спочатку зроблять симулятивну операцію на 3D моделі, яка повторюватиме до дрібниць патологію в Ірини. Проводити втручання лікарі будуть разом із нейрохірургами, які мають контролювати і відновлювати нервові тканини.

Розраховувати на підтримку рідних Ірині не доводиться – нею опікується лише мама, і вони живуть на пенсію по догляду за дитиною-інвалідом. На УББ ми збираємо 120 000 грн на оплату спеціальної спинальної конструкції Medtronic для Іри.

 

ПІБ: Мартинюк Ірина Анатоліївна, 18.03.2004 р.

Місто: с. Олекандрівка, Одеська обл.

Діагноз: різке кіфосколіотичне викривлення хребта (S-подібний грудо-поперековий сколіоз 4 ступеня), стоншення спинного мозку

Зроблено - звіти готові,
проект завершено.

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зроблено - звіти готові

Підтримали
Благодійна допомога
03.10.2018 10:07
8420,29 грн.
Благодійна допомога
02.10.2018 21:17
1500,00 грн.
Благодійна допомога
02.10.2018 14:46
55,01 грн.
Благодійна допомога
01.10.2018 22:16
5000,00 грн.
Благодійна допомога
30.09.2018 15:43
1500,00 грн.
Усі донори
Допомогти може кожен

Допомогти простіше, ніж ви думаєте. Створіть власну кампанію збору коштів та діліться з друзями.
Разом ми швидше збираємо гроші!

Створити кампанію
Схожі проекти
Врятувати венки дітей
Підтримати
Здоров'я
Врятувати венки дітей
Дітки, хворі на рак, щодня витримують безліч введень ліків. Через це їх маленькі венки набрякають, ховаю…
Дорослі, мені не обійтися без вашої допомоги
Підтримати
Здоров'я
Дорослі, мені не обійтися без вашої допомоги
Малюк не закричав, коли народився, він відразу потрапив під апарат ШВЛ, бо не міг сам дихати…
Важкий шлях до одужання. 6
Підтримати
Здоров'я
Важкий шлях до одужання. 6
З самого народження Вітюша бореться за життя. Внаслідок важкої асфіксії у малюка розвинувся внутрішньомо…
Хочу чути і бути почутою
Підтримати
Здоров'я
Хочу чути і бути почутою
Софія – одна донька в родині батьків, які не мають проблем зі слухом. До п'яти років вона розвивалась, я…
Показати всі