Я можу зламатись
Я можу зламатись
Завершений

Я можу зламатись

Проєкт здійснює
Розпочато: 22.05.2018
Одеська обл.
Завершений
Всього зібрано
120000,0 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
120000,00 грн.

14-річна Іра опинилась на грані важкої інвалідності. Давнішня дитяча травма проявилась у величезному викривленні хребта, схожому на будівельний гак, і стрімкій втраті здатності ходити. Через півроку дівчинка може назавжди опинитися в інвалідному візку. Важкість у спині і горб супроводжують Іру Мартинюк з дитинства. Коли їй було чотири роки, стався нещасний випадок – вона впала з 5-го поверху, коли мама була на роботі в нічну зміну.

Тоді численні травми внутрішніх органів пролікували в Котовській районній лікарні Одеської області. Перелом хребта не викликав у медиків значного схвилювання, бо всі рефлекси у дівчинки були в нормі. Скоро після травми у Іри почав рости горб. Тоді медики намагались це виправити ортопедичними засобами, але марно. Попри фізичний дефект дівчинка ходила в школу, намагалась бути активною, з друзями їздила на велосипеді. Та минулого літа Іра відчула, що ноги її не слухаються. Вона щодня перечіплялась, падала. Ноги і руки вкрились ранами, які не встигали загоюватись, бо нові падіння наносили нові подряпини.

Ходити ставало все важче. Довелось залишити школу і перейти на домашнє навчання. Завдяки телебаченню дівчинці вдалось потрапити на обстеження і консультацію в Київ. Виявилось, що давня травма в прямому і переносному сенсі "проявила себе". Викривлення, схоже на великий гак, не лише змінило статуру і спину дівчинки. За майже 10 років здавлення виснажився і деградував кістковий мозок. Залишилась лише його п’ята частина. Лікарі визнали, що за кілька місяців-рік дівчинка може назавжди втратити здатність ходити. Якщо не виправити викривлення якнайшвидше.

В "ОХМАТДИТі" готові зробити операцію і встановити спеціальний спинальний титановий імплант. Він коштує понад 100 тисяч гривень. Звичайні підтримуючі конструкції, які закупає держава, у цьому випадку не підходять дівчинці. Технічно вони не розраховані на такі патології, матеріал слабкий і може зламатись. В результаті нічого виправити не вдасться.
Операція складна, таких випадків у практиці хірургів було небагато, тому спочатку зроблять симулятивну операцію на 3D моделі, яка повторюватиме до дрібниць патологію в Ірини. Проводити втручання лікарі будуть разом із нейрохірургами, які мають контролювати і відновлювати нервові тканини.

Розраховувати на підтримку рідних Ірині не доводиться – нею опікується лише мама, і вони живуть на пенсію по догляду за дитиною-інвалідом. На УББ ми збираємо 120 000 грн на оплату спеціальної спинальної конструкції Medtronic для Іри.

 

ПІБ: Мартинюк Ірина Анатоліївна, 18.03.2004 р.

Місто: с. Олекандрівка, Одеська обл.

Діагноз: різке кіфосколіотичне викривлення хребта (S-подібний грудо-поперековий сколіоз 4 ступеня), стоншення спинного мозку

ID: 4071
Підтримали
Благодійна допомога
03.10.2018 10:07
8420,29 грн.
Благодійна допомога
02.10.2018 21:17
1500,00 грн.
Благодійна допомога
02.10.2018 14:46
55,01 грн.
Благодійна допомога
01.10.2018 22:16
5000,00 грн.
Благодійна допомога
30.09.2018 15:43
1500,00 грн.
Усі донори

Зроблено - звіти готові,
проєкт завершено.

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зроблено - звіти готові

Схожі проєкти
Її кошти на лікування вже вичерпані
Підтримати
Здоров'я
Її кошти на лікування вже вичерпані
В Анастасії рак молочної залози. Позаду вже 10 хіміотерапій та 21 опромінювання, але онкологія не відсту…
Великі надії
Підтримати
Здоров'я
Великі надії
Коли почалося повномасштабне вторгнення, коли ніхто не знав чого очікувати, майбутня мама Тетяна була на…
Обставини, з якими самотужки не впоратися
Підтримати
Здоров'я
Обставини, з якими самотужки не впоратися
Даринці тринадцять. І, на жаль, вона має страшний діагноз – ДЦП. І ліву ручку вона притримує недарма, бо…
Віддячити захиснику: врятувати його доньку
Підтримати
Здоров'я
Віддячити захиснику: врятувати його доньку
Маленькій Анюті майже 7 місяців. Вона активно розвивається, грається з братиком та тішить батьків. Але є…
Показати всі