Як вижити, не зігнувшись?
Як вижити, не зігнувшись?
Завершений

Як вижити, не зігнувшись?

Проєкт здійснює
Розпочато: 06.12.2017
Дніпро
Завершений
Всього зібрано
19858,99 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
19858,99 грн.

Дівчинці 11 років. У неї складний сколіоз останнього, 4 ступеня, зростає горб. Хребет Олесі так сильно скручений, що серце і внутрішні органи відчувають небезпечне навантаження, крім того болить спина і голова. Страждання дівчинки вже ніяк не приховаєш. Якщо нічого не робити, хребет продовжить деформуватися, і викривлені кістки почнуть ще більше здавлювати внутрішні органи. Врятувати Олесю може операція. Їй необхідно встановити спеціальну конструкцію, яка поверне хребет в правильне положення. Дівчинку чекають в Харківському національному медичному університеті. Але грошей на операцію у сім'ї Луковенко немає.

Майже весь час Олеся проводить за читанням і малюванням. Повісті, оповідання, збірники улюблених віршів, мольберт, улюблені фарби і палітра – книжкові полиці займають цілу стіну в дитячій кімнаті, а мольберт і фарби весь стіл. Багатьох батьків така любов до читання і мистецтва тільки порадувала б, але маму Олесі, Яну, це серйозно турбує. Олеся мало спілкується з однолітками, і Яна боїться, що дочка замкнеться, буде соромитися своєї зовнішності.

Олеся народилася і росла здоровою, емоційною дитиною. Навіть застудами рідко хворіла, тільки в період адаптації в дитячому садку. Але за літо 2016 року дівчинка різко зросла, що нехарактерно для дітей її віку. Саме це несприятливо позначилося на загальному стані здоров'я Олесі. "Сколіоз виявили восени", – згадує мама Олесі. "Після планового медогляду в школі. Ми відразу ж попрямували до хірурга-ортопеда, там і поставили діагноз – сколіоз 4-ого ступеня". Після цього Олеся лежала в лікарні, потім півроку провела в жорсткому випрямляючому корсеті. Зараз регулярно їздить разом з мамою на лікувальну фізкультуру і масаж. Але все це не допомагає. Дівчинка швидко росте. А разом з нею зростає і викривлення. За рік кут відхилення збільшився з 16 до 65 градусів. Олесю стали мучити болі в спині, з'явилася задишка, дівчинка стала швидко втомлюватися.

"Лікарі пояснили нам, що в Олесі важка форма S-подібного сколіозу, яка сильно прогресує і веде до зміни форми грудної клітки і спини", – розповідає мама Олесі. "Поступово у неї формується горб, який тисне на внутрішні органи. Вона мучиться від постійних сильних болів в спині, пошкоджені хребці починають тиснути на серце. Медики кажуть, що при сколіозі страждання хворого прямо пропорційно ступеню деформації скелета. У Олесі воно так очевидно... Викривлення вже досягло 65 градусів!". До болів в спині додалися і часті головні болі, що виникли також через викривлення хребта. Останні кілька років кожен день навчання і просто життя вимагає від Олесі великих зусиль і величезного терпіння.

Через хворобу Олесі доводиться від багато чого відмовлятися: їй протипоказані фізичні навантаження – ні побігати, ні покататися на лижах або ковзанах. Єдине, з чим Олеся не готова розлучитися, це заняття в художній школі, хоча довго сидіти за партою їй теж не можна. Олеся з найменших років захоплюється малюванням, дня немає, щоб вона не малювала. У травні склала іспити і вступила в перший клас художньої школи. 

В Україні безкоштовні операції з виправлення сколіозу з використанням конструкцій-імплантів не роблять. Тому розраховувати на допомогу по квоті не доводиться, а чекати часу немає. За цей час хвороба може остаточно скалічити і погубити дитини. Фахівці відділення ортопедії і травматології НУМК "Університетська клініка" Харківського національного медичного університету готові вже зараз встановити дівчинці на хребет конструкцію Stryker, яка не тільки виправить викривлення, але буде і надалі утримувати кістки в правильному положенні, не даючи їм знову деформуватися. Але операція може бути тільки платною.

У Луковенко Яни троє дітей, яких вона виховує сама. Сім'я з чотирьох осіб мешкає на соціальну допомогу, яку отримує Яна і аліменти чоловіка, а це трохи більше чотирьох тисяч гривень на місяць. Де взяти гроші на операцію дочки, Яна не уявляє. Їй залишається сподіватися тільки на нас з Вами.

 

ПІБ: Луковенко Олеся Олександрівна, 04.08.2006 р.

Місто: Дніпро

Діагноз: правосторонній грудний ідіопатичний сколіоз IV ступеня

ID: 3611
Підтримали
Благодійна допомога
02.03.2018 15:37
500,00 грн.
Благодійна допомога
26.02.2018 20:45
100,00 грн.
Володимир Ш
22.02.2018 03:59
1527,49 грн.
Благодійна допомога
21.02.2018 23:33
20,37 грн.
Благодійна допомога
21.02.2018 23:20
30,00 грн.
Усі донори

Звіти готові,
проєкт завершено.

Спасибі вам за вашу підтримку!

Звіти готові

Допомогти може кожен

Допомогти простіше, ніж ви думаєте. Створіть власну кампанію збору коштів та діліться з друзями.
Разом ми швидше збираємо гроші!

Створити кампанію
Схожі проєкти
Львівський регіон. Допомога дітям з хворобами серця.
Підтримати
Здоров'я
Львівський регіон. Допомога дітям з хворобами серця.
Компанія Київстар ініціювала проєкт «Дитяча надія», щоб допомагати дітям з хворобами серця та онкологічн…
Жити без слів "Караул! Цукор!". 2
Підтримати
Здоров'я
Жити без слів "Караул! Цукор!". 2
У 5 років Вані діагностували цукровий діабет. Препарати інсуліну доводилося вводити 10-15 разів на добу …
Щоб почути тупіт ніжок. 12
Підтримати
Здоров'я
Щоб почути тупіт ніжок. 12
Як болить серце матері, коли хворіє дитина! А коли мати знає, що дитина важко хвора, вона відчуває несте…
Особливе дитинство Андрійка під час війни. 2
Підтримати
Здоров'я
Особливе дитинство Андрійка під час війни. 2
Наш збір коштів присвячено допомозі багатодітній родині в оплаті чергового курсу корекції для Андрійка –…
Показати всі