Як вижити, не зігнувшись?
Як вижити, не зігнувшись?
Завершений

Як вижити, не зігнувшись?

Проєкт здійснює
Розпочато: 06.12.2017
Дніпро
Завершений
Всього зібрано
19858,99 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
19858,99 грн.
Опублікувати на Facebook Опублікувати у Telegram
Опублікувати на Facebook Опублікувати у Telegram

Дівчинці 11 років. У неї складний сколіоз останнього, 4 ступеня, зростає горб. Хребет Олесі так сильно скручений, що серце і внутрішні органи відчувають небезпечне навантаження, крім того болить спина і голова. Страждання дівчинки вже ніяк не приховаєш. Якщо нічого не робити, хребет продовжить деформуватися, і викривлені кістки почнуть ще більше здавлювати внутрішні органи. Врятувати Олесю може операція. Їй необхідно встановити спеціальну конструкцію, яка поверне хребет в правильне положення. Дівчинку чекають в Харківському національному медичному університеті. Але грошей на операцію у сім'ї Луковенко немає.

Майже весь час Олеся проводить за читанням і малюванням. Повісті, оповідання, збірники улюблених віршів, мольберт, улюблені фарби і палітра – книжкові полиці займають цілу стіну в дитячій кімнаті, а мольберт і фарби весь стіл. Багатьох батьків така любов до читання і мистецтва тільки порадувала б, але маму Олесі, Яну, це серйозно турбує. Олеся мало спілкується з однолітками, і Яна боїться, що дочка замкнеться, буде соромитися своєї зовнішності.

Олеся народилася і росла здоровою, емоційною дитиною. Навіть застудами рідко хворіла, тільки в період адаптації в дитячому садку. Але за літо 2016 року дівчинка різко зросла, що нехарактерно для дітей її віку. Саме це несприятливо позначилося на загальному стані здоров'я Олесі. "Сколіоз виявили восени", – згадує мама Олесі. "Після планового медогляду в школі. Ми відразу ж попрямували до хірурга-ортопеда, там і поставили діагноз – сколіоз 4-ого ступеня". Після цього Олеся лежала в лікарні, потім півроку провела в жорсткому випрямляючому корсеті. Зараз регулярно їздить разом з мамою на лікувальну фізкультуру і масаж. Але все це не допомагає. Дівчинка швидко росте. А разом з нею зростає і викривлення. За рік кут відхилення збільшився з 16 до 65 градусів. Олесю стали мучити болі в спині, з'явилася задишка, дівчинка стала швидко втомлюватися.

"Лікарі пояснили нам, що в Олесі важка форма S-подібного сколіозу, яка сильно прогресує і веде до зміни форми грудної клітки і спини", – розповідає мама Олесі. "Поступово у неї формується горб, який тисне на внутрішні органи. Вона мучиться від постійних сильних болів в спині, пошкоджені хребці починають тиснути на серце. Медики кажуть, що при сколіозі страждання хворого прямо пропорційно ступеню деформації скелета. У Олесі воно так очевидно... Викривлення вже досягло 65 градусів!". До болів в спині додалися і часті головні болі, що виникли також через викривлення хребта. Останні кілька років кожен день навчання і просто життя вимагає від Олесі великих зусиль і величезного терпіння.

Через хворобу Олесі доводиться від багато чого відмовлятися: їй протипоказані фізичні навантаження – ні побігати, ні покататися на лижах або ковзанах. Єдине, з чим Олеся не готова розлучитися, це заняття в художній школі, хоча довго сидіти за партою їй теж не можна. Олеся з найменших років захоплюється малюванням, дня немає, щоб вона не малювала. У травні склала іспити і вступила в перший клас художньої школи. 

В Україні безкоштовні операції з виправлення сколіозу з використанням конструкцій-імплантів не роблять. Тому розраховувати на допомогу по квоті не доводиться, а чекати часу немає. За цей час хвороба може остаточно скалічити і погубити дитини. Фахівці відділення ортопедії і травматології НУМК "Університетська клініка" Харківського національного медичного університету готові вже зараз встановити дівчинці на хребет конструкцію Stryker, яка не тільки виправить викривлення, але буде і надалі утримувати кістки в правильному положенні, не даючи їм знову деформуватися. Але операція може бути тільки платною.

У Луковенко Яни троє дітей, яких вона виховує сама. Сім'я з чотирьох осіб мешкає на соціальну допомогу, яку отримує Яна і аліменти чоловіка, а це трохи більше чотирьох тисяч гривень на місяць. Де взяти гроші на операцію дочки, Яна не уявляє. Їй залишається сподіватися тільки на нас з Вами.

 

ПІБ: Луковенко Олеся Олександрівна, 04.08.2006 р.

Місто: Дніпро

Діагноз: правосторонній грудний ідіопатичний сколіоз IV ступеня

ID: 3611
Підтримали
Благодійна допомога
02.03.2018 15:37
500,00 грн.
Благодійна допомога
26.02.2018 20:45
100,00 грн.
Володимир Ш
22.02.2018 03:59
1527,49 грн.
Благодійна допомога
21.02.2018 23:33
20,37 грн.
Благодійна допомога
21.02.2018 23:20
30,00 грн.
Усі донори

Звіти готові,
проєкт завершено.

Спасибі вам за вашу підтримку!

Звіти готові

Допомогти може кожен

Допомогти простіше, ніж ви думаєте. Створіть власну кампанію збору коштів та діліться з друзями.
Разом ми швидше збираємо гроші!

Створити кампанію
Схожі проєкти
Ліки для сімей-переселенців
Підтримати
Здоров'я
Ліки для сімей-переселенців
Завдяки цьому проєкту ми забезпечимо 80 ВПО, які наразі проживають у Києві, необхідними ліками. Знаємо, …
Маленьке щастя потребує лікування
Підтримати
Здоров'я
Маленьке щастя потребує лікування
Ігор – це маленьке щастя для його батьків, адже він дуже бажаний хлопчик. Малюк народився здоровим, жодн…
Глухота не відніме право на повноцінне життя!
Підтримати
Здоров'я
Глухота не відніме право на повноцінне життя!
Зараз у Артема немає жодного слухового апарату! Хлопчик розмовляє зі значними вимовними дефектами та жес…
Бути поруч
Підтримати
Здоров'я
Бути поруч
16-річній дівчині, яку госпіталізували у відділення дитячої онкології разом з мамою, довго не могли вста…
Показати всі