Інклюзивна освіта незрячих дітей-2
Інклюзивна освіта незрячих дітей-2
Завершений

Інклюзивна освіта незрячих дітей-2

Проєкт здійснює
Розпочато: 20.11.2014
Львів
Завершений
Всього зібрано
199350,0 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
199350,00 грн.

Донедавна незрячі діти могли здобувати освіту винятково в умовах спецінтернатів, яких в Україні нараховується всього 6. Проте у 2011 р. Львівським обласним осередком ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» реалізовано перший випадок інклюзивного навчання сліпонародженої дитини поза межами спеціальної школи-інтернату. Зараз дівчинка вчиться у 4-му класі звичайної школи поруч з 26-ма здоровими дітьми. За 3 роки пророблено значну роботу, щоб незрячі діти мали змогу вчитися у звичайних школах. Допоможіть втілити цей проєкт у життя!

Перший випадок інклюзії сліпої дитини в масову школу покликав до життя приспані мрії багатьох батьків, в сім’ях яких народилися діти з глибокими ураженнями зору. До організації через мережу Інтернет або в інший спосіб звернулися чимало батьків незрячих дітей та небайдужих педагогів з різних куточків України. Прагнучи їм допомогти, організація в грудні 2013 подала до МБФ «Українська Біржа Благодійності» проєкт «Інклюзивна освіта незрячих дітей», в межах якого зібрано 94 500 грн. За ці кошти закуплені 6 брайлівських друкарських машинок, 10 нетбуків, 1 голосову програму екранного доступу. Переліченими технічними засобами облаштовані робочі місця незрячих дітей у Миколаївській, Кіровоградській, Львівській, Рівненській областях; на черзі – незрячі діти з Херсона, Черкас, Дніпропетровська, Рівного тощо.

На основі успішно реалізованого першого в Україні випадку інклюзії незрячої дитини в масову школу оператором допомоги розроблена українська модель освіти незрячих дітей поза межами спеціальних шкіл-інтернатів. Ця модель виявилась не лише ефективною, але й довела свою практичність і життєвість в умовах вітчизняних реалій. У жовтні 2014 з українською моделлю ознайомились викладачі академії «Svefi» (Швеція), які беззастережно схвалили її завдяки адаптованості, ефективності та життєспроможності. Під час спільних з оператором допомоги науково-практичних семінарів зі створення першої української дейзі-бібліотеки представники академії «Svefi» особисто зустрілися з незрячими дітьми та їх батьками у Херсоні, Рівному, Мукачево, засвідчивши прагнення щодо навчання поза межами інтернатних установ.

Згідно статистичних даних, у 6-ти українських школах-інтернатах для сліпих дітей навчається 780 учнів, а поза їх межами – 980 школярів. Статистика переконливо свідчить про зростаючі тенденції в освіті дітей з глибокими порушеннями зору: батьки дедалі частіше відмовляються віддавати своїх незрячих малюків до інтернатів, приписуючи їх до звичайних шкіл за місцем проживання.

Проте для забезпечення можливості навчання сліпої дитини в умовах інклюзивної або індивідуальної форми потрібно подолати три перепони:

1) облаштувати її робоче місце технічними засобами;

2) укомплектувати адаптованими підручниками;

3) навчити вчителя працювати зі сліпою дитиною.

Оператор допомоги в межах напрацьованої ним моделі навчання незрячих дітей вже кілька років поспіль успішно вирішує окреслені питання. Активну допомогу в цьому йому надають дописувачі сайту «Української Біржі Благодійності»: завдяки зібраним ними коштам вдалося збільшити число інклюзованих незрячих малюків і врятувати не одну родину від розлуки з власними дітьми.

Організатори розраховують на небайдужість громадян України і Європи та сподіваються на подальшу фінансову підтримку проєкту, який дозволить придбати серію нових технічних засобів і цим забезпечити можливість навчання не одній незрячій дитині без відриву від родинного гнізда та батьківського тепла.

ID: 1183
Підтримали
Віталій Горбань
25.04.2017 11:12
14824,09 грн.
Благодійна допомога
24.04.2017 21:54
15,00 грн.
Павел Поздняков
24.04.2017 16:25
356,42 грн.
Благодійна допомога
21.04.2017 18:46
100,00 грн.
Благодійна допомога
20.04.2017 20:45
1019,25 грн.
Усі донори

Зроблено - звіти готові,
проєкт завершено.

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зроблено - звіти готові

Схожі проєкти
Школа запуску мовлення
Підтримати
Освіта та наука
Школа запуску мовлення
Завдяки цьому проєкту діти, які мають труднощі у звуковимові, лексико-граматичній, фонетико-фонематичній…
Навчання дітей у Дитячому будинку. 3
Підтримати
Освіта та наука
Навчання дітей у Дитячому будинку. 3
Цей проєкт дасть змогу знедоленим дітям жити в умовах, наближених до сімейних, та мати поруч дорослих, я…
Діти хочуть навчатися професій під час війни. 2
Підтримати
Освіта та наука
Діти хочуть навчатися професій під час війни. 2
У рамках проєкту "Діти хочуть навчатися професій під час війни. 2" ми плануємо продовжувати проводити те…
Багаж дитинства
Підтримати
Освіта та наука
Багаж дитинства
Наша мета – забезпечити 150 дітей, котрі знаходяться в Україні, надійними рюкзаками, які стануть їхніми …
Показати всі